Verzending van de EU-conformiteitsverklaring, certificaten van EU-typeonderzoek of goedkeuringsbesluit voor kwaliteitssystemen

Overeenkomstig de artikelen 6.9, 7.2.b), 8.9, 9.5 en 11.b) van verordening 2019/1009* (FPR),  moeten fabrikanten of hun gemachtigden of hun distributeurs op de Belgische markt, importeurs en de distributeurs die een EU-bemestingsproduct verpakken of herverpakken, aan de Federale Overheidsdienst Volksgezondheid, Veiligheid van de Voedselketen en Leefmilieu, DGAPF, Dienst Gewasbeschermingsmiddelen en Bemestingsproducten het volgende overmaken:

 

          1. Voor PFC 1 tot PFC 6 :

de EU-conformiteitsverklaring, en, in voorkomende geval,

  • certificaten van het EU-typeonderzoek (module A1 et module B) of
  • het besluit tot goedkeuring van kwaliteitssystemen (module D1)

 

          2. Voor PFC 7 :

De lijst van PFC's 1 tot en met 6 die gebruikt worden via dit ingevulde Excel-bestand.

 

Het doel is om een ​​overzicht van de Belgische markt te creërenom potentiële risico’s voor de veiligheid van de voedselketen te identificeren.  In eerste instantie worden de verzamelde gegevens verzameld voor statistische doeleinden.

  • Voor 31 maart 2026 moeten deze documenten verzonden worden per email naar  «fertilisingproducts@health.fgov.be» met als onderwerp [handelsnaam] PFC[number] Module[letter].

 

* Verordening (EU) 2019/1009 van 5 juni 2019 tot vaststelling van voorschriften inzake het op de markt aanbieden van EU-bemestingsproducten